Published on Lietuvos jūrų muziejus (https://old.muziejus.lt)

Pradžia > BUSTA PROJEKTAS: festivalyje „Aš neabejingas, o Tu?“ bus pristatomi rezultatai

BUSTA PROJEKTAS: festivalyje „Aš neabejingas, o Tu?“ bus pristatomi rezultatai

Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centras kartu su penkiais partneriais iš Lietuvos ir užsienio įgyvendina inovatyvaus mokymo projektą „Mokinių gebėjimų ugdymas bendradarbiaujant su terapiniais gyvūnais“ (angl. k. Building Skills in Schools Though Training Therapy Animals - BUSTA).


Projektas įgyvendinamas pagal programos „Erasmus+“ 2 pagrindinį veiksmą – Bendradarbiavimo partnerystė. Bendra projekto vertė – 175 207,20 EUR. Lietuvos jūrų muziejui numatytas finansavimas sudaro 34 544,00 EUR. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2022-02-28 – 2024-02-27.
Projekto tikslas – vystyti vaikų gebėjimus ir plėsti kompetencijas bendradarbiaujant su terapiniais gyvūnais. Šis sėkmingai įgyvendinamas projektas jau keliauja prie pabaigos – pardedami projekto sukurtų rezultatų viešinimo renginiai, kurie vyks Lietuvoje, Belgijoje ir Bulgarijoje. Kviečiame susipažinti su pirmuoju projekto rezultatu – edukaciniu filmu, kuriame atskleidžiami projekto užkulisiai bei aptariami projekto rezultatai [1]– vaikai metus laiko dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose, kurios buvo skirtos vystyti demokratinius gebėjimus, skatino susipažinimą su individualiais poreikiais, buvo ugdomas empatiškumas, atvirumas negaliai ir terapinių gyvūnų treniravimo pažinumui. Šis filmukas apie edukacinę kelionę yra sukurtas anglų kalba, tačiau, siekiant kuo didesnės rezultato sklaidos ir prieinamumo galima pasirinkti subtitrus lietuvių kalba:
Antrasis projekto rezultatas – metodinė knyga, kurioje subendrinama dalyvių patirtis bei dalijamasi įžvalgomis apie terapinių gyvūnų panaudojimą demokratiškumo įgūdžių ugdymui, o trečiasis projekto rezultatas, kuris irgi bus pristatytas festivalio „Aš neabejingas, o Tu?“ metu yra parengtos gairės mokykloms, žmonių su negalia organizacijoms bei organizacijoms, organizuojančioms terapinį procesą. Tikimasi, kad šie rezultatai ne tik bus naudingi mokykloms, inkliuzijos idėjai bei politikai, tačiau ir taps puikiu proveržiu didesnėms ateities bendrystės sąsajoms bei projektams, kuomet terapiniai gyvūnai puikiai gali būti pasitelkiami ir požiūrio į kitoniškumą, individualius poreikius ar negalią keitimui.


Šis pranešimas atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

Informacija atnaujinta 2023-12-01 13:15

Nuorodos
[1] https://youtu.be/_A4I1GwLoN8?si=jV1SDN19lBmI-4zJ